Close the Kas Dolphin Park

There are four dolphins kept in a 120 cubic metres sea pen in Kas.  The pens are run down and rusty, the walkways are unsafe.
The dolphins are have been separated because they fight,  They show signs of injury from the rusty wires.  They are unable to dive to avoid the heat of the day and spend many hours bobbing at the surface with no stimulation.
Tourists are being sold entry to look at the dolphins for 5tl and swim with dolphins for 100tl.  This place does not have a license to operate legally.
There are dangers to swimming with dolphins. Risk of disease,   risk of injury, after all if they attack each other why not you??

KaÅŸ'taki deniz kafesinde 120 m3 alanda tutulan dört adet yunus var. Deniz kafesinin telleri paslanmış ve dökülmek üzere. Yürüme yolu ise hiç güvenli deÄŸil.
Buradaki dört yunus birbirleriyle kavga ettikleri için birbirlerinden kafeslerle ayrılmış durumda. Paslı tellere çarpma nedeniyle üzerlerinde derin yaralar var. Su çok sığ olduÄŸu için sıcaklıktan bunaldıklarında suya dalamıyorlar ve gün içinde zamanlarının büyük bölümünü suyun yüzeyinde inip çıkarak herhangi bir dürtü olmaksızın geçiriyorlar.
Turistler, yunusları görmek istediklerinde giriÅŸ için 5 TL alınıyor ve yunuslarla yüzmek için de kendilerinden 100 TL isteniyor. Ve bu tesis, henüz iÅŸyeri açma ve çalışma ruhsatı almış durumda deÄŸil.
Yunuslarla yüzmek birçok tehlike barındırıyor. Hastalık kapma riski bunlardan biri. Yaralanma riski de öyle. Birbirlerine saldırdıklarına göre, bir sonraki neden siz olmayasanız?

Join us at  
https://www.facebook.com/groups/freethekasdolphins/

Sign Petition
Sign Petition
You have JavaScript disabled. Without it, our site might not function properly.

privacy policy

By signing, you accept Care2's terms of service.

Having problems signing this? Let us know.